Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen.


Leden 2018

24.1. Smells like teen spirit

24. ledna 2018 v 21:51 | Effy |  Do posledního kreténa (2018)
Z repráku zní Crystalised od The Xx a o chvíli později Heart-Shaped Box od Nirvany. Dobrý ráno!
Je mi dvacet. Dneska. Můj velkej den.
Uvařila jsem si mátovej čaj a pomalu ho usrkávala při prohlížení starých alb. Nostalgie.
Přemejšlela jsem, kolik cílů jsem si za ty roky splnila a... žádná sláva. Život je totiž děsně krátkej. Za dalších dvacet let mi bude čtyřicet. Děsivý. Jen doufám, že ta dvacítka mi konečně přinese štěstí. A taky rozum.
Svůj den jsem strávila nejprve v práci, kde mi kolegyně pěkně popřály. Odpoledne jsme slavili doma. Přítel je ten poslední člověk, na kterýho dneska myslim. Moji mysl naprosto pohltil voják. Hezky mi popřál a v pátek budeme spolu.
Dlouho mi nebylo takhle krásně, jako bych měla všechno na světě. Je mi dvacet a jsem vážně strašně moc šťastná♥
https://ewedit.files.wordpress.com/2015/04/kurt-cobain_0_0_0.jpg

12.1. Sbírka zvadlejch růží

12. ledna 2018 v 17:13 | Effy |  Do posledního kreténa (2018)
Kilogramy mojí váhy zase hynou. Měla jsem bouračku a od toho dne je to zas s jídlem bídný. Ale stejnak je mi fajn. S přítelem nám to začalo zničehonic klapat, fakticky si nemůžu stěžovat. Voják je v mý hlavě ale nonstop. Dokud se spolu nevyspíme, tak ta posedlost neskončí. "Jen sex, nic víc," to je naše domluva. Chci zas cejtit jeho vůni a jeho jemný rty na těch mých. A vidět jeho hezkej úsměv, protože opravdu neznám krásnějšího kluka. Ta jeho nesmělost mě dostává snad úplně nejvíc.
Večer jdu za nim. Strach, štěstí, obavy. Podvádím tak svýho přítele. "Co oči nevidí, to srdce nebolí," platí to i pro tuhle situaci? "Jsi jako karma, jen mu vracíš to, co udělal on tobě," jenže já se nijak mstít nechci. Přišlo to přirozeně samo. Od prvního dne, co jsme se poznali, se mi strašně líbil a nějakým způsobem se mi vryl do paměti ten jeho odzbrojující úsměv. Každý další setkání bylo kouzelý. Je ale pravda že dokud jsem o přítelově nevěře nevěděla, na jiný kluky jsem nemyslela. Teda aspoň ne jako na potenciální milence.
Dívám se na svoji sbírku zvadlejch růží. V každý z nich je ukrytá vzpomínka. Kolik jich ještě přibude? Jsem vůbec ještě schopná s někým navázat vážnější známost, když jsem emocionálně nedostupná?
Vzpomínám na večerní cestu autem, byla hrozná zima a jeli jsme k babi. V rádiu hrálo Chci zas v tobě spát a Šrouby do hlavy. Bylo mi právě čerstvých devět a přemejšlela jsem, proč když někdo někoho miluje, má tolik trápení. Odmalička jsem byla totiž ze všech těch babiččiných telenovel přesvědčená, že láska je jenom krásná. Od toho večera jsem kapelu Lucie neměla moc v oblibě, protože mě některý jejich texty mátly. V půlce října mi je kolegyně v práci pustila. Úplně mě to dostalo. Po těch letech jsem si pořádně poslechla text a div se nerozbrečela, byla jsem totiž v porozchodový depresi. Vzpomněla jsem si na to proto, že zrovna dneska odpoledne jsem tu jednu písničku slyšela v rádiu.
Říkám si, že ač se mi teď některý věci jeví jako nesmyslný nebo jako špatný, s odstupem času a se získáním dalších zkušeností, se na všechno budu dívat úplně jinak.

kurt cobain and nirvana image

1.1. Novej rok

1. ledna 2018 v 23:55 | Effy |  Do posledního kreténa (2018)
Silvestr byl fajn, s přítelem jsme se mazlili, kecali a úzkostlivě se vyhýbali tématu "nevěra". Nakonec jsme se k tomu stejnak dostali. Sex s nim mě na chvíli vznese až k oblakům. Pak spadnu zpátky na zem a přemejšlim, co říct, abych nepokazila to naše chvilkový souznění. A tak radši mlčim.
Výčitky ani moc nemám, vážně je mi dobře. Jsem ráda, že jsem mohla loňskej rok ukončit a novej rok začít právě s nim. Jak na Novej rok, tak po celej rok.
Předsevzetí? Nestresovat se. Když nejde o život, tak jde o hovno. Ráda bych konečně prožila klidnej rok, jenže to bude chtít aspoň trochu snahy z mý strany. Když něco chci, tak to prostě dostanu. Budu muset zabojovat. Kdo ví, jestli na tu praštěnou vysokou půjdu, no každopádně už teď vim, že si kvůli škole víckrát vrásky dělat nebudu.
Chci si našetřit na auto, na svoje auto. Táta mi ho po dokončení řidičáku koupil a pak ho prodal. Hlavně, že bylo moje, viď. Nechci to brát jako výmluvu, proč nejít studovat, ale něco na tom přece jenom je. Radši pořádně žít a jezdit na výlety, než sedět na prdeli s učebnicí v ruce. To je další věc. Chci si užít každej okamžik tohohle roku. 365 nových dní, 365 nových šancí.
Voják pomalu začíná stavět vzdušný zámky, tak nenápadně mě zahrnuje do svých plánů. Nechci mu do toho kecat.
Probrala jsem se v přítelově náruči kolem osmý ráno a bylo mi nádherně. Další sex, další krásný chvíle. Přála bych si, aby to tak bylo navždycky.
Šťastnej novej rok.

2017, new year, and chance image